Gelişen teknoloji ve değişen yaşam koşulları eğitim alanında da birtakım farklar ortaya çıkarmaktadır. Gelişim ve sürekli ilerleme temalı yeni yaşam modeli içerisinde elde edeceğimiz bilgi, farklı platformlara yönelmemizi gerekli kılmaktadır.

Özellikle hayat boyu öğrenme mottosunun hakim olduğu son yıllardaki gelişim süreci içerisinde her yerde eğitime devam edebilmek son derece önemli bir hal almıştır. Bu açıdan eğitimin daha ulaşılabilir hale geldiği online hizmet sunan platformlar yaşamdaki yerini almıştır.

Uzaktan eğitim temalı hizmetler sayesinde ihtiyaç duyulan eğitim içeriklerine ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. Bu noktada uzaktan eğitim hizmetlerinden fayda sağlanacak en iyi platformlardan 10 tanesi şu şekildedir.

 1. 1 Coursera


  Birçok iyi üniversite ile ortak olan Coursera online eğitim fırsatları sunmaktadır. Ayrıca eğitimlerini ücretsiz olarak veren platform oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Eğitimin ücretsiz olmasının yanında eğer alınan eğitimi belgelendirme tercihiniz var ise sadece sertifika için belli bir ücret ödemeniz gerekebilir. Dil eğitimi, sağlık, kişisel gelişim ve daha birçok farklı alanda eğitim almak mümkündür. Eğitim içeriğine bağlı olarak sınav, ödev ve projeler ile tam anlamıyla bir eğitim platformu ortaya çıkmaktadır.

  Web Sitesi: https://www.coursera.org

 2. 2 Udemy


  Yazılım geliştirme, tasarım, fotoğrafçılık, işletme, BT ve yazılım, ofiste verimlilik, kişisel gelişim, müzik gibi farklı konularda eğitim içerikleri sunan platform Türk bir girişimci tarafından kurulmuştur. Türkçe içerikler ve uygun fiyatlara sahip eğitimler ile online olarak hizmet sunulmaktadır.


  Web Sitesi: https://www.udemy.com

 3. 3 Edx


  Mühendislik, psikoloji, pazarlama ve daha fazla alanda dünyanın her yerindeki öğrencilerine online kurslar veren platform oldukça başarılı eğitimler ortaya koymaktadır.

  Web Sitesi: https://www.edx.org

 4. 4 MIT Opencourseware

  MIT Üniversitesi online eğitim platformu kar amacı taşımadan ders içerikleri sunmaktadır. Ders notlarını ve bilgiyi yayarak öğrencilerine bulunmaz bir fırsat sağlamaktadır.

  Web Sitesi: https://ocw.mit.edu/index.htm

 5. 5 Khan Academy


  Matematik, fen bilimleri, ekonomi ve finans, sanat ve sosyal bilimler, bilgisayar bilimi konularında gönüllülük esası ile ücretsiz olarak eğitimlerini sürdürmektedir. Her yerde eğitim güdüsü ile hizmet sunmaktadır. Online olarak eğitimler vererek herkes için eğitimi amaçlamaktadır.

  Web Sitesi: http://www.khanacademy.org.tr

 6. 6 Future Learn

  Tartışma, yeni keşifler yapma ve yeni fikirler oluşturma fırsatları sunan platform ücretli ve ücretsiz seçenekler ile eğitimlerini oluşturmaktadır. Eğlenceli bir şekilde öğrenme sürecinin tamamlanmasını hedeflemektedir. Online olarak verilen eğitim içeriklerinin herkes tarafından ulaşılabilir olmasına önem vermektedir.
  Web Sitesi: https://www.futurelearn.com

 7. 7 Mixergy


  Kendi deneyimlerini anlatan iş adamlarının yer aldığı online eğitim platformunda girişimciliği dair bilgiler aktarılmaktadır. İş kurma ve hedeflere ulaşmaya dair önemli bilgiler sunulmaktadır.


  Web Sitesi: https://mixergy.com

 8. 8 Akademiduru


  Eğitmen eğitimi, psikoloji, kişisel gelişim, bilişim ve meslek alanlarında eğitimler gibi konularda 2010 yılından beri hizmet sunan platform üniversite onaylı online içerikler üretmektedir. Uzaktan eğitim ile sertifika sahibi olabileceğiniz geniş bir plan içerisinde eğitimler sunulmaktadır.

  Web Sitesi: https://www.akademiduru.com

 9. 9 Skillshare


  Animasyon, çizim, grafik tasarım, girişimcilik, pazarlama, teknoloji, yaşam tarzı gibi kategorileri bulunan online eğitim platformudur. Ücretli ve ücretsiz ders seçenekleri ile herkese hitap etmektedir.

  Web Sitesi: https://www.skillshare.com

 10. 10 Investopedia


  Parayı yönetebilmek için gerekli olan bilgiyi sunan ve karmaşık finansal kavramları anlaşılır hale getiren içerikler üreten bir platformdur. Bir sözlük gibi hizmet sunan oluşum finans ve borsa alanına yönelik detaylar aktarmaktadır.
  Web Sitesi: https://www.investopedia.com


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
6
komik
beğendim beğendim
14
beğendim
iğrenç iğrenç
15
iğrenç
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
15
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
13
Korkutucu
Sevgi Sevgi
12
Sevgi
Zekice Zekice
18
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzaktan Eğitim İçin En İyi 10 Platform

 
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı