1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

Çünkü öğretmenlerin okuduğu bazı kitapların onların mesleklerini daha iyi yapmalarını sağlayabilmektedir. Aynı zamanda bu kitaplar öğretmenlerin öğrencilere ve eğitime farklı bakış açısını geliştirmesini sağlamaktadır. Bu amaçla gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda öğretmenlerin okuması gereken bazı kitapların isimleri öne çıkmaktadır.

Her Öğretmenin Okuması Gereken 10 Kitap Hangileridir?

Ülkemizde ve yurt dışında pek çok yazar öğretmenlere ışık tutacak özellikte kitaplar çıkarmış ve bu kitapların birçoğunun eğitim hayatını ve öğretmenliğe katkısının olduğu kabul edilmiştir. 

Öğretmenler için yararlı olan bu kitaplar arasında bulunan ve her öğretmenin okuması gereken 10 kitap listesinde bulunmayı hak edecek değerdeki kitaplar şunlardır;


  1. 1 Dünya Okulu - Salman Khan


    Dünya Okulu Eğitimi Yeniden Düşünmek isimli kitap 2012 yılında Salman Khan tarafından yazılmıştır. Kitap Salman Khan tarafından kurulmuş olan Khan Akademisi’nin ortaya çıkış hikayesini anlatmaktadır. Bu akademinin ortaya çıkış amacı eğitimde herkesin eşit haklara sahip olmasıdır. Khan Academiy bu amaçla kurulmuş ve ücretsiz eğitim imkanı sağlayan bir kuruluştur. 

    Kitapta akademinin kuruluş hikayesinin yanı sıra eğitimin nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verilmektedir. Bunun dışında öğretmen ve öğrenci arasında olması gereken doğru iletişim şekli hakkında da bilgiler verilerek önerilerde bulunulmaktadır. Eğitim sisteminin yanlışlığına dair çarpıcı bilgiler içeren kitabın tüm öğretmenler tarafından okunması gerekmektedir.

  2. 2 Doğunun Bilgisi Batının Bilimi – Joseph Needham

  3. 3 Cahil Hoca – Jacques Rancier


  4. 4 Okulsuz Toplum – Ivan Illich


  5. 5 Bir Bilim Adamının Romanı – Oğuz AtayBeğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
16
komik
beğendim beğendim
15
beğendim
iğrenç iğrenç
8
iğrenç
Başarısız Başarısız
11
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
8
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
6
Korkutucu
Sevgi Sevgi
3
Sevgi
Zekice Zekice
10
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir