6
5 Paylaşım, 6 Beğeni

Ebeveynler, televizyona çocuğun ne izlediğini kontrol edemeyebilirler. Ancak Youtube da iyi bir yönlendirme ile çocuk daha fazla verim alabilir ve ebeveynler çocuklarının ne izleyeceklerine karar verebilirler. Eğer hangi videoları ve kanalları çocuğunuza izleteceğinizi bilmiyorsanız işte size çocuklara izletilebilecek en iyi 10 Youtube kanalı.

 1. 1 Lezzetli Robot Tarifleri


  İsminden de anlaşılacağı üzere bu kanal çocuklara robot yapmayı öğretiyor. Kanalın genel teması elektronik, kodlama ve robotik üzerine. Çocuğa basit malzemeler ile nasıl robot yapılacağını gösteren bu kanal çocuğun yaratıcılığını geliştiriyor. Ayrıca çocuklar okulda öğrendiği fizik bilgisini uygulamaya koyarak daha iyi öğreniyor. Çocuk bu yolla hobi kazanabilir ve bilim üzerine çalışmak isteyebilir. Bu kanal daha çok 13 yaş ve üzeri çocuklar için uygun.

 2. 2 Homur ve Gomur


  Bu kanal Türk yapımı sevimli oyuncakların öykülerini anlatıyor. Kanalın içerikleri 4 yaş ve üzeri için uygun. Hikayelerden çocuklar işbirliği ve yardımseverlik gibi önemli kavramları öğrenebilir.

 3. 3 Robotistan


  Robotistan kodlama ve robotik ile ilgili içerikler hazırlayan bir kanal. Bu kanal 2 yaş ve üzeri olan çocuklar için uygun. Kanalın içerikleri eğitici ve çocuklar bilimi sevdirebilir. Ayrıca çocuklara yaratıcılık kazandırır ve bir hobi edinebilirler. Sadece çocuklar değil ebeveynlerde bu kanaldan verim alabilirler.

 4. 4 Ruhun Doysun


  İsrafın fazla olduğu günümüzde bu kanal yemek israfını ve fazla tüketimin azaltılmasına yöneliktir. Bu konu ile ilgili şimdiden bilinçlendirilen çocuklar büyüdükleri zaman gereksiz ve fazla tüketimden uzak durabilirler. 13 yaş ve üzeri için uygun olan bu kanal başka kültürleri öğrenme, genel kültür ve çevrecilik gibi önemli kavramları çocuklara kazandırabilir.

 5. 5 Afacan TV


  Çocuklar için öğretici müzik videoları üreten bir kanal. 3 yaş ve üzeri için uygun olan kanal çocukları dil öğrenimine katkıda bulunuyor. Özellikle okul öncesi çocukların dil öğrenimine katkıda bulunabilir.

 6. 6 Limon İle Zeytin


  Limon ile Zeytin ünlü iki çizgi film karakteridir. 5 yaş ve üzeri için uygun olan kanal çocuklara yönelik eğlenceli içerikler sunuyor.

 7. 7 Funny Stop Motion Videos


  Çocuklara yönelik oyun hamurundan yapılma kısa filmler gösteriyor. Çocuklara yaratıcılık kazandırabilen bu kanal 4 yaş üzeri için uygun.

 8. 8 Blippy TV


  Bu kanal renk ve sayıları öğreten İngilizce bir kanaldır. Çocukların ikinci bir dil kazanmasına yardımcı olabilir. 4 yaş ve üzeri için uygun olan kanal çocuklara genel kültür kazandırabilir.

 9. 9 Disney Channel Türkiye


  Disney Channel televizyonda da gösterim yapan bir kanal. Ancak Youtube da çocuğun ne kadar izleyebileceğini ayarlayabilirsiniz. Bu kanal daha çok 7 yaş ve üzeri için uygun bir kanal.

 10. 10 Tonguç Akademi


  9 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan bir eğitim kanalı. Çocuklara okul derslerinde yardımcı olan bu kanal sınav zamanlarında çocuklara yardımcı olabilir.

 11. 11 Konu ile ilgili yaptığım İnfografikBeğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

6
5 Paylaşım, 6 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
13
komik
beğendim beğendim
22
beğendim
iğrenç iğrenç
5
iğrenç
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
3
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Sevgi Sevgi
20
Sevgi
Zekice Zekice
8
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çocuklara İzletilebilecek En İyi 10 Youtube Kanalı

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı