Bu yazımda sizlere her öğrencinin okul hayatı boyunca kesinlikle bir kere izlemesi gerektiğini düşündüğüm 10 filmi derledim. Önerdiğim bu filmlerin çoğu okulda geçiyor veya öğrencilerin eğitim hayatını konu almaktadır.

 1. 1 Ölü Ozanlar Derneği


  Film 50’li yıllarda çok disiplinli ve muhafazakâr öğretmenlerin bulunduğu, dönemin önde gelen saygın bir akademisinde geçiyor. Öğretmenlerin bu sert tutumu öğrencileri bir hayli zorlamaktadır. Fakat okula yeni atanan İngilizce öğretmenin gelmesiyle her şey değişmeye başlar.

 2. 2 Sevgili Öğretmenim


  1967 yapımı bu film, gerçek mesleği aslında öğretmenlik olmayan mühendis, siyahi bir adamın iş bulamadığı için öğretmenlik yapmaya çalışmasını konu alıyor. Her birinin başka okullardan kovularak geldiği öğrencilerden oluşan bir okulda işe başlayan Mark Thackeray, bütün zorluklara rağmen öğrencileri ile iyi bir iletişim kurmaya çalışır. Mücadelesini inançlı bir şekilde sürdüren karakterimiz sonunda başarılı olur.

 3. 3 Can Dostum

  can-dostum.gif

  Will Hunting, aşırı derecede zeki, matematik dehası olan fakat sorunlu bir gençtir. Sürekli başı dertte olan karakterin yardımına onun çok zeki olduğunu bilen matematik öğretmeni koşar. Fakat öğretmenin ona yardımcı olmak için birkaç şartı vardır.

 4. 4 3 Aptal


  Film ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde tanışan 3 gencin macera dolu hikâyesini konu alır. Bu üç arkadaş okul bittikten sonra kendi hayatlarını kurarlar fakat Rancho’ nun nerde olduğunu kimse bilmez. Filmin büyük bir kısmı iki arkadaşın Rancho’yu bulmaya çalışması üzerine geçer çünkü seneler önce girilen bir iddianın sonucunu öğrenmek için ona ihtiyaçları vardır.

 5. 5 Yerdeki Yıldızlar


  Ishaan, kavgacı, yaramaz, tembel bir çocuk. Bir türlü okul hayatında başarılı olamayan Ishaan, gerçekten de öyle mi yoksa bunun altında yatan başka sebepler mi var?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
3
komik
beğendim beğendim
24
beğendim
iğrenç iğrenç
11
iğrenç
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
10
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
9
Korkutucu
Sevgi Sevgi
8
Sevgi
Zekice Zekice
17
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öğrencilere İzletilmesi Gereken 10 Film

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı