Unity Rusya’da geliştirilen bir oyun motorudur. Windows, Android, IOS için oyunlar yapmamızı sağlamaktadır. Ücretsiz bir şekilde de kullanabileceğimiz, son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Unity3D platformunda hem 2D hem de 3D olarak oyun yapma olanağı sağlamıştır.

Unity3D, 2 farklı betik dil yapısını (Java Script ve C#) desteklemektedir. Apple Mac, WebGL, Apple TV, iOS, Android, Samsung TV, Tizen, Windows gibi platformların yanı sıra internet için Web Player ve Google Native gibi platformlarıda desteklemektedir.

Ayrıca Unity3D ile artırılmış gerçeklik uygulamaları da yapılabilmektedir. Bunun için Vuforia eklentisi kullanılmaktadır.

 

Neden Unity Kullanmalıyım?

  • Unity içinde resmi olarak desteklediği büyük bir topluluk barındırmaktadır. Bu topluluk sorularınızı bizzat cevaplamaktadır.
  • Bir defa kodlanan oyun birden fazla platformda çalıştırılabilecek duruma getirilebilir.
  • İçerisinde barındırdığı mağaza ile (Assets Store) ücretsiz ve ücretli 3D model, oyun, kod ve diğer medyaları kullanıcılarına sunmaktadır.
  • Kolay kullanılabilen arayüzü sayesinde nesneler eklenebilmekte, özellikleri kolayca ayarlanabilmektedir.

Unity3D İle Yapılan Oyunlardan Bazıları

STRANDED DEEPFIREWATCH


TEMPLE RUN


THE FOREST

Unity3D’yi indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
5
komik
beğendim beğendim
3
beğendim
iğrenç iğrenç
13
iğrenç
Başarısız Başarısız
16
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
13
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
11
Korkutucu
Sevgi Sevgi
8
Sevgi
Zekice Zekice
16
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir