Programlama ve uygulama üreticilerinin özellikle son zamanlarda yaptığı başarılı işler, hayatlarımızı kolaylaştırmakta ve bizlere eğlenceli zaman geçirebilme fırsatı sağlamaktadır. Özellikle eğlence sektöründe geliştirilen programlar ve oyunlar büyükten küçüğe herkesi etkisi altına almış vaziyette.

Bu programlardan biri olan Minipo isimli uygulama Türk bilgisayar mühendisi Kadir Gülağız’ın imzasını taşıyor. Böylesi keyifli bir uygulamanın özellikle bir Türk mühendisin elinden çıkması, ülke olarak programlama sektörünün çok da gerisinde kalmadığımızın bir ispatı. Özellikle şiddet ve olumsuz örnek oluşturabilecek oyunların çocuk gelişiminde oluşturabileceği hasarları göz önünde bulundurduğumuz zaman, Minipo oldukça masum ve ailelerin güvenebileceği bir oyun olarak dikkat çekmektedir. 

6-12 yaş arası çocuklar için özellikle programlanan Minipo sadece Türkiye’de değil, dünyada da  yaygınlaşmasını büyük hızla sürdürmektedir. 

Nasıl Oynanır?

5 bölüm ve 25 seviyeden oluşan Minipo tarz olarak biraz Super Mario’yu andırmaktadır. Oyun genel itibariyle meyve puanları toplayıp canavarları yok etmeye dayalıdır. Seviyeler ise, zorluk ve kolaylık formatına uygun şekilde dizayn edilmişdir. Program yeni bir uygulama olduğu için bölüm seviyesinin az olduğuna ve güncellemeler eklendikçe yeni bölümlerin de ekleneceğine dikkat çekmekte fayda var. Oyun içerisinde satın alma opsiyonu gerektirecek herhangi bir sekme bulunmamaktadır. Bu da ailelerin çocuklarına güvenle oynatabileceği bir oyun olduğunu ispatlar niteliktedir. 

Çizim ve tasarımları oldukça sevimli olan bu oyun çocukların gelişimine dair herhangi bir olumsuzluk da teşkil etmiyor. Oldukça keyifli çizgilere sahip bu oyun mermi yerine de meyve fırlatması ile ateşli silahlara özendirmekten de kaçınıyor. Seviyelerde ilerledikçe zorlaşan bu oyun aynı zamanda çocuğun öğrenmeye dayalı gelişimini de desteklemektedir. Tüm bölümler bittiğinde ise, ana karakter minipo sevimli tavşan arkadaşlarıyla buluşup, onlarla keyifli vakit geçiriyor. Ayrıca oyun boyunca puan toplamaya dayalı bir sistem de mevcut. 

Minipo, evrensel bir oyun olmayı hedefledeği için İngilizce dil kullanmakta. Bu tamamen olumsuz bir durum değil, çünkü bu sayede oyunu oynayan çocuklar İngilizce oyun diline de aşina olacak. 

Oldukça keyifli ve zararsız bir oyun olan Minipo küçük dostlarımıza eğlenceli vakit geçirmeyi vaad etmekte. Şimdiden iyi oyunlar. 

Android Cihazınıza İndirmek İçin Bu Bağlantıyı Kullanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kGlz.Minipo

IOS Cihazınıza İndirmek İçin Bu Bağlantıyı Kullanabilirsiniz

https://apps.apple.com/tr/app/minipo/id1466126238?amp%3Bmt=8&l=tr

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
15
komik
beğendim beğendim
17
beğendim
iğrenç iğrenç
6
iğrenç
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
6
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
5
Korkutucu
Sevgi Sevgi
2
Sevgi
Zekice Zekice
9
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MİNİPO NEDİR?

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı