9
16 Paylaşım, 9 Beğeni

Artırılmış gerçeklik, son dönemde oldukça popüler teknolojilerin başlarında yer alıyor.

Pokemon Go uygulamasının çıkışından beri, mobil artırılmış gerçeklik uygulamalarının yüklenme sayılarında neredeyse %300 oranında bir artış yaşandı.

Bu yazımızda artırılmış gerçeklik uygulamalarının en iyilerinden bahsedeceğiz.

1.MondlyAr

Yeni bir dil öğrenme uygulaması olan Mondly, şahsınıza ait sanal dil asistanınızla, konuşma yeteneklerinizi test etmeye ve geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir artırılmış gerçeklik uygulaması yaptı. Bu mobil asistan, yedi farklı dil seçeneği ile sizinle sohbet edebiliyor. MondlyAR uygulamasının konuşma tanıma, chatbot teknolojisi, yapay zeka gibi özellikler sayesinde, telaffuzlarınıza cevap verebiliyor ve artırılmış gerçekliği kullanarak sanal hayvanları, enstrümanları ve nesneleri ayağınıza getirerek dersleri mümkün olduğunca keyifli hale getiriyor.

MondlyAr

2. Inkhunter

Dövme yaptırmaya karar vermek oldukça zordur. Inkhunter bu karara yardımcı olmak için tasarlanmış bir arttırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Uygulamaya tasarladığınız dövmeyi yükleyerek sizde nasıl durduğuna bakarak karar verebilirsiniz.

Inkhunter

3.Star Chart

Astronomi ve uzaya meraklıysanız, yıldız izleme, sizin için son derece keyifli bir aktivite olabilir. Star Chart artırılmış gerçeklik uygulaması ile güneş sisteminde bir yıldız, takımyıldızı, kuyruklu yıldız ve gezegenleri tanımlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken telefonunuzu gece gökyüzüne doğrultmaktır.

Star Chart

4.Housecraft

Evinize yanlış bir mobilya almak, odanızın tüm estetiğini bozabilir. Bu pişmanlık durumundan korunmak için yeni bir mobilya satın almadan hemen önce Housecraft uygulamasını indirmeyi düşünebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde çeşitli uygulama modellerinizi evinizde konumlandırarak nasıl bir hava yaratacağını görebilirsiniz.

Housecraft

5.Roar

ROAR uygulaması, yiyecekleri ve içecekleri ayırt edebilen artırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Uygulama; fiyatları, besin değerlerini, malzemeleri, değerlendirmeleri ve ilgili promosyonlar hakkında bilgi edinmeniz için 10.000 farklı ürünü tarama imkanı sunar. Ayrıca ROAR uygulamasının veritabanında herhangi bir ürünün fiyatını bir perakendeci ile karşılaştırabilir hatta uygulama üzerinden seçilmiş belli ürünleri satın alabilirsiniz.

ROAR

6.GIPHY World

Snapchat’in dans eden sosislerinin viral olmasından sonra, Giphy, GIPHY World isimli bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirdi. Uygulama, artırılmış gerçekliği Snapchat’in de yaptığı gibi eğlenceli, ilgi çekici bir hale getiriyor. GIPHY World, GIF’leri ve çıkartmaları doğrudan videonuza kaydetmenize, bunları internette paylaşmanıza ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınıza iletmenize olanak sağlar.

GIPHY World

7.Holo

Holo fotoğraf ve videolarınıza artırılmış gerçeklik görselleri eklemenize olanak sağlar. Ayrıca Holo’nun artırılmış gerçeklik görselleri ve hologramları, ünlülerden ve ünlü kurgusal karakterlerden oluşuyor. Kısacası süper kahramanlar ile bir selfie çekmek, Holo uygulamasıyla mümkün hale geliyor.

HOLO

8.Just a Line

Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında Just a Line şaşırtıcı bir şekilde oldukça basit bir uygulamadır. Bu uygulamada yapabileceğiniz basit çizimler ile sınırlıdır.

Just a Line

9.Splitter Critters

Splitter Critters uygulaması, ormanda kaybolan uzaylıları oyunun geliştiricisinin size göndermiş olduğu kutuya yansıtan bir artırılmış gerçeklik oyunudur. Oyundaki amaç, ormanı parmağınızla keserek uzaylıların tekrar UFO’larına geri dönmelerine yardımcı olmaktır.

Splitter Critters

10.Euchlidean Lands

Euclidean Lands, son zamanların popüler oyunu 2048’in üç boyutlu versiyonuna benzer. Kazanmak için uzaysal farkındalığınızı, matematik becerilerinizi ve bakış açısı yeteneğinizi geliştirmeniz gerekir. Neyse ki bu oyunu herhangi bir geniş alanda oynayabilirsiniz ve bu da seviyeleri geçmenize yardımcı olacak bir strateji geliştirmenizi sağlar.


En İyi 10 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması ile ilgili yapmış olduğum infografik aşağıdaki gibidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

9
16 Paylaşım, 9 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
13
komik
beğendim beğendim
16
beğendim
iğrenç iğrenç
3
iğrenç
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
3
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Sevgi Sevgi
20
Sevgi
Zekice Zekice
7
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En İyi 10 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı