*


BÖTE
 (İngilizce CEIT) olarak kısaltılan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü, üniversitelerin Eğitim Fakültelerine bağlıdır ve 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir.
BÖTE’nin temel amacı öğretim teknolojileri ve bilgi teknolojileri konularında öğretmen adaylarına lisans eğitimi vererek yaratıcı düşünme, etkili iletişim, araştırma ve sorgulama, problem çözme becerilerini kullanabilen, öğrenci ve öğretmenlik meslek sevgisini benimsemiş, nitelikli bilişim teknolojileri öğretmenleri yetiştirmektir.

Öğrencilerin kendilerini sadece teknik yönden değil sosyal, kültürel yönlerden geliştirmeleri için gerekli ders ve etkinliklere de yer verilmektedir.Barındırdığı derslerden dolayı öğrencilerin birden fazla alanda uzmanlaşma şansı sunmaktadır. Aslında uzmanlaşma biraz da öğrenciye bağlıdır. Çünkü hocalarımız sadece bilgiyi verir, işim mantığını bizlere bırakır. Bu nedenle teknik derslerde iş yükünün daha çok olacağını söyleyebilirim(  🙂 ).

Bölümün dezavantajı olarak KPSS puanlarının yüksek olduğunu söyleyebilirim, tabii bu öğretmen olmak isteyen arkadaşlar için geçerlidir. Bu bölümümüzün kötü olduğu anlamına gelmez, sadece bölümümüzün kıymetini bilmedikleri anlamına gelir. Fakat son zamanlarda gündeme gelen FATİH Projesi kapsamında öğrencilere bilgisayar dağıtılması, gözlerin bizim üzerimizde olacağı anlamına gelmektedir.

Bölümün en büyük avantajı olarak çok fazla çalışma alanının olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla alternatif çalışma alanı olduğu için  bir sonraki yazımda sizlere BÖTE’nin alternatif çalışma alanları hakkında bilgi vereceğim.

Eğer BÖTE öğrencisi veya BÖTE hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız benim de çalışmalarına destek olduğum  botekariyer.com  adresindeki yazıları okumanızı tavsiye ederim.

KAYNAKÇA

*Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Üstlendikleri Roller ve Onlardan Beklentiler (Fatma Burcu TOPU, Yuksel GOKTAS)

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
10
komik
beğendim beğendim
11
beğendim
iğrenç iğrenç
1
iğrenç
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
16
Korkutucu
Sevgi Sevgi
15
Sevgi
Zekice Zekice
4
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir