GOOGLE INTERLAND

Google internet kullanımını ve çocukların internete ulaşımı konusunda güvenliğini de göz önünde bulundurarak, özellikle son zamanlarda internet üzerinde oynanan oyunların can almaya başlayacak kadar tehlikeli olabileceğini fark etmiş olacak ki bu konuda ebeveynleri güvenli internet konusunda çocukları bilgilerindirme konsunda önemli adımlar atmaya başladı. Bu adımlardan bir tanesi de Google tarafından hazırlanan bir oyun!

Google tarafından hazırlanan interet güvenliğini çocuklara öğretmeyi amaçlayan google interand oyunu, internetten kopamayan çocukların güvenli internet konusunda da bilgi edinmesini amaçlamıştır. Google interland oyunu çocukların bilgisayarlarına indirmeden oynayabilecekleri, güvenli internet konulu bir oyundur. Oyunda 4 aşama bulunmaktadır. Her bir aşamasında çocuklardan güvenli internet konusundaki etkinlikleri tamamlaması ve ardından birkaç soruya yanıt vererek oyunu tamamlaması istenmektedir. Bu açıdan bakıldığında oyun gayet iyi düşünülmüş ve hazırlanmş olsa da bizim için şöyle bir dezavantajı var: “Oyun henüz Türkçe değil!”.

Oyunun çocuklara sağladığı yararlardan bazıları şunlardır:

  • Güvende tutulması gereken bilgilerin neler olduğunu ve nasıl sağlanacağı konusunda düşünmelerini sağlar. Güvenilir şifreler oluşturma konusunda çocuklara tiyolar verir.
  • İnternette nasıl davranılması gerektiği konusunda bilgiler verir.
  • Sahte olan ve gerçek olan şeyler hakkında çocukları bilgelendirir.

İnternet güvenliği konusunda çocuklar için yararlı bir kaynak niteliğindeki oyunda aşağıdaki  bağlantıdan ulaşabilirisiniz:

https://beinternetawesome.withgoogle.com/en_us/interland

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
13
komik
beğendim beğendim
19
beğendim
iğrenç iğrenç
4
iğrenç
Başarısız Başarısız
7
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
4
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Sevgi Sevgi
22
Sevgi
Zekice Zekice
11
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir