İnitiatives, öğrencilerin bulundukları sınıflarda ya da sınıf dışında kendi teknolojik cihazları ile yani akıllı telefon, bilgisayar, tablet vb. yoluyla yazma, okuma, ortak çalışma alanı oluşturma, araştırma yapma ve iletişim kurma çalışmalarını yapmaları adına geliştirilmiş bir öğrenim yaklaşımı olarak karşımıza çıkar. Her öğrenciye bir bilgisayarda denilen bu yöntemde, yenilikleri eğitime adapte etme amacı ön plandadır.

Daha Gelişmiş Eğitim

Bu eğitim yaklaşımında gelişen teknolojiden yardım alarak daha nitelikli bir eğitim sağlamak ve öğrenciye olumlu manada katkı sunmak amaçlanır. Günümüz dünyasında her birey gibi öğrencilerin de teknolojiye ihtiyaç duymaları karşısında, teknolojinin eğitime etkili, verimli ve memnun edici düzeyde entegrasyonu ile öğrencilerin gerek kazanımları ve gerekse de gelişmişlik aşamalarının artacağı planlanan bu eğitim programında hedeflerde yüksektir.

Yeni Beceriler

Öğrenmeye yönelik geliştirilen çeşitli projelerde amaçlanan ana hedefler genel anlamıyla şu şekilde sıralanabilir;

  • Daha etkin iletişim
  • İşbirliği içinde çalışma
  • Problem çözme
  • Eleştirel düşünme
  • Kreatif düşünce

Gibi önemli ve oldukça gerekli olan becerileri kazandırmak İnitiatives’in amaçlarından sayılabilir. Bu eğitim yaklaşımında da tamamen bu amaçlar doğrultusunda doğru analizler, yerinde çıkarımlar ve nitelikli değerlendirmeler yapılmasına olanak sunulur.

Teknoloji İle Adaptasyon

Bu eğitim yaklaşımında internet araştırması, ödevlerde dijital verilerden yararlanma gibi yollarla öğrencinin gelişen teknolojiyi kullanım sıklığının arttırılması sağlanır. Not tutma aşamalarında öğrencilerin kendi cihazlarını kullanımları ve teknoloji yardımı ile problem çözme yeteneklerini geliştirmeleri ve de kendi öğrenim yollarına sahip olmaları amaçlanır. Bu şekilde teknolojinin tam ve doğru manada eğitimle adaptasyonun sağlanarak yüksek düzeyde verim alınması, eğitimin memnun ediciliğini ve etkililiğinin artırılması ana gaye olarak ortaya çıkar.

Bire Bir Eğitim Programı

Eğitim için sürdürülen yenilik arayışları içerisinde, gerek eğitime sağlayacağı olumlu katkı, gerekse de 21. yüzyıl eğitim ve öğretim beklentilerini karşılama potansiyeli ve çözümsel açıdan sağlayacağı etki ile bu öğrenim yaklaşımı umut vaat eden bir programdır. Gelişen teknoloji ve teknolojik imkanların en doğru şekli ile eğitimle entegrasyonunu arttırmayı amaçlayan ve bire bir şekilde gerçekleşen eğitim programıyla öğrenme beklentilerini karşılamayı hedefleyen sistemle öğrencilerin olumlu yönde gelişimleri sağlanabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
8
komik
beğendim beğendim
6
beğendim
iğrenç iğrenç
16
iğrenç
Başarısız Başarısız
3
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
16
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
15
Korkutucu
Sevgi Sevgi
11
Sevgi
Zekice Zekice
1
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnitiatives Nedir?

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı