2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

     Günümüzde teknolojinin gelişmesi her alanda gerçekleşmekte, teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı artık her alanda değişimler yaşanıyor. Teknolojiyi sadece günlük hayatımızı kolaylaştırmakta değil artık eğitim hayatında da kullanmaya başladık. Eskiden sınıflarda olan kara tahtaların yerini alan akıllı tahtalar ile gelişen sınıflar artık yerini daha teknolojik sınıflara bırakmaya başladı bile. Günümüzde eğitim teknolojileri sıklıkla değişim göstermekte her bireyin kendi yapısına göre düzenlenen bu yöntemler ile teknoloji ve özellikle de yapay zeka artık eğitim hayatında da bizlere yardımcı olmaya başladı. Eğitim teknolojilerinde en çok kullanılan (AR) yani artırılmış gerçeklik, metin, video, resim, ses animasyonlar ve 3D modeller ile eğitim hayatımıza bambaşka bir soluk getirmiş bulunuyor. AR öğrencilere sadece öğrenmeyi geliştirmekle kalmayıp içerisinde barındırdığı birçok özellik ile de öğrencilere eğitim hayatında yardımcı oluyor. günümüzde AR ile sağlanan birçok eğitim modeli bulunmaktadır. Fakat bu modellerden birisi var ki bu sektöre yepyeni bir soluk getirmiş halde. Şimdi teknolojinin bizlere sağlamış olduğu bu eğitim modelini birlikte inceleyelim.

Son Yılların En İyi Eğitim Teknolojisi İcadı Merge Küp

Merge Küp

   MERGE Cube, bir hologram teknolojisidir. Öğrencilerin sanal dünyada hologram tutmalarını sağlamaktadır. Öğrenciler sanal dünyada 3D teknolojisini de kullanılarak aldığı eğitimler neticesinde daha akılda kalacak bilgiler edinebiliyorlar. MERGE küp teknolojisi öğrencilerin elindeki ekran da bulunan küpün oynatılması ile farklı görüntüler sağlayan bir teknolojidir. Bu sayede öğrenciler bilgileri sanal dünyada gözlemleyerek daha iyi öğrenebiliyorlar. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin en iyi şekilde kullanıldığı MERGE küp teknolojisi bazı okullarda kullanılmaya başlandı bile. Örneğin ders içeriğine göre hareket eden bir hayvan görseli ya da insan anatomisinin en derinlerine inen bu teknoloji sayesinde öğrenciler sadece izlemekle kalmayacak bu nesnelere sanal dünyada dokunabilecekler. Öğrencilere anlamadığı yerlerde yardımcı olacak bu teknoloji sayesinde öğrenciler ezberden öte akılda kalıcı bilgiler edinecekler. Teknolojinin daha da değişeceği ileri ki yıllarda MERGE küp yönteminin her okulda kullanılabileceği düşünüyor. Sadece eğitim hayatımızda değil günlük yaşantımızda da bizlere yardımcı olabilecek bu teknoloji sayesinde insanlar soyut bilgileri somutlaştırabilecek ve hayatlarında yer verebileceklerdir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
6
komik
beğendim beğendim
4
beğendim
iğrenç iğrenç
16
iğrenç
Başarısız Başarısız
17
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
14
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
11
Korkutucu
Sevgi Sevgi
9
Sevgi
Zekice Zekice
17
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI.Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim.Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Merge Küp

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı