Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, İlkokul Bilişim Teknoloji ve Yazılım Dersini Alan Öğretmenlerinin Okutmasını Talep Etti

Milli Eğitim Bakanlığı, Haziran ayında Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Dersi İlkokul 1-2-3-4 öğretim programını yayımlandı. Programın rehber öğretmenleri tarafından okutulacağını öğrenen bilişim öğretmenleri, alan öğretmenleri tarafından okutulmasını talep etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından Haziran ayında Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Dersi İlkokul 1-2-3-4 öğretim programını yayımlandı. Kurul kararına göre program 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak. Uygulamaya koyulacak programı rehber öğretmenlerinin okutacağı bilgisini alan bilişim öğretmenlerinin konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“BU DERSİ, ALANININ ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN OKUTULMASINI TALEP EDİYORUZ””

Uygulamaya koyulacak olan programı Sınıf Rehber Öğretmenlerinin okutacağı ile ilgili bilgiler duymaktayız. Sınıf Rehber öğretmenlerinin ”Serbest Etkinlikler” dersinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi (1-2-3-4) öğretim programını okutacağı düşünülüyor. Biz Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak ilkokullara uygulanacak olan bu dersin işin ehli ve alanın öğretmenleri tarafından okutulmasını talep ediyoruz.

“DERSİN, BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN OKUTULMASI TALEBİMİZDİR”

Ortaokullarda okutulan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri Bilişim Öğretmenleri tarafından okutulmaktadır. İlkokullara uygulanacak olan bu programın da Bilişim öğretmenleri tarafından okutulması talebimizdir. İlkokullarda okutulan İngilizce derslerine İngilizce öğretmenleri, Din Kültürü derslerine de Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenleri girmektedir. Bu alanlarda ilkokullarda norm açılmıştır. İlkokullarda okutulacak olan Bilişim Teknolojileri Yazılım Dersinin, Bilişim Öğretmenleri tarafından okutulması için de norm açılmasını talep ediyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
5
komik
beğendim beğendim
3
beğendim
iğrenç iğrenç
13
iğrenç
Başarısız Başarısız
16
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
13
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
11
Korkutucu
Sevgi Sevgi
8
Sevgi
Zekice Zekice
15
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BT Öğretmenlerinin Talepleri

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı