4
5 Paylaşım, 4 Beğeni
Monodevelop Nedir?

Monodevelop uygulama geliştirmek için kullanılan bir arayüzdür. Visual Studio’ya benzeyen  ve C# kodlarınızı Unity ortamında yazmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Performans açısından oldukça papüler bir programdır.

Unity’deki yeni .NET 4.6, komut dosyası çalışma zamanında C# komut dosyalarının hata ayıklamasıyla uyumlu değil. Buna çözüm bulmak için 2 değişiklik yapan firma MacOS ve Windows’daki Unity 2018.1 sürümü ve sonrasında MonoDevelop desteğini kesti. Ben de bu yazımda Monodevelop nasıl yüklenir ve Unity’e nasıl entegre ederek çalıştıracağımızı göstereceğim.

1.Adım: Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan monodevelop’u indirelim. İndirdikten sonra Winrar programıyla rar’dan çıkaralım.
MONODEVELOP’U İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NOT: Bilgisayarınızda Winrar programının kuluru olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza Winrar kurmak için BU BAĞLANTIYI kullanabilirsiniz.

2.Adım:Monodevelop’u indirdikten sonra Unity’i açalım. Sağ Üst kısımda bulunan Edit-Preferences-External Tools kısmından External Script Editor’ e tıklayalım.

3.Adım:İlk kez yükleyeceğiniz için görünmeyecektir. Bu kısımda bulunan Browse seçeneğine tıklayalım ve rar’dan çıkardığımız klasörde bulunan Monodevelop-bin yolunu izleyerek MonoDevelop.exe‘yi seçelim.daha sonra Aç butonuna tıklayalım ve kapatalım. Bunda sonra ayarlarımız güncel kalacaktır.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
5 Paylaşım, 4 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

komik komik
11
komik
beğendim beğendim
22
beğendim
iğrenç iğrenç
19
iğrenç
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Sinirlendim Sinirlendim
19
Sinirlendim
Korkutucu Korkutucu
16
Korkutucu
Sevgi Sevgi
15
Sevgi
Zekice Zekice
22
Zekice
Kadir

Legend

Merhaba, Ben Abdulkadir PALANCI. Atatürk Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Araştırarak yeni şeyleri öğrenmeyi seviyorum. Araştırırken çoğu bilgilerin eksikliği,yetersizliği vb. durumlarla çokca karşılaştım. Bundan dolayı öğrendiğim ve öğrenecek olduğum bilgileri düzenli ve kaliteli bir şekilde sizlerle de paylaşmak istediğim için bu siteyi hazırladım. Her geçen gün yazar kadrosu genişleyen takımımızın arasına sizleri de bekleriz.

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir