Gümüşhane’de ilk kez düzenlenecek olan CİSCO eğitiminde başarılı olan katılımcılara sertifika/diploma verilecektir.

Cisco Networkig Academy, ülkemizdeki bireylerin, eğitim durumlarını, bireysel kaliteyi artırma ve uluslararası geçerliliği olan eğitim programlarıyla öğrencileri ve toplumu yetiştirmeye yönelik geliştirilen programların tümüdür. Bu programlar çoğunlukla bilgisayar bilimleriyle alakalıdır. İçerisinde siber güvenlik kurslarının olduğu; Python, tamamen bir ağı yapılandırma ve yönetmeye yönelik CCNA kursları ve en temel düzeyde de IT Esseentials eğitimlerinin olduğu kursların tümüdür. IT Essentials donanım ve teknik destek olarak nitelendirebileceğimiz bir kurstur. Alacağınız kurs da budur. Bu, Cisco’nun daha üst düzey eğitimlerine katılabileminiz adına ön eğitim olarak nitelendirebiliriz. CCNA gibi bir eğitimi alabilmek için daha temel düzeyde olan IT Essentials gibi daha temel bir eğitimi almış olmanız gerekiyor. Genel anlamda amacımız uluslararası arenada Türk İnsanı yetiştirmektir.

Cisco, Silikon vadisinde bulunan bir şirkettir. Bu şirket ağ bileşenlerini (switch, router gibi bileşenler) üretmektir. Her uluslarlararası çalışan şirketin yaptığı gibi Cisco’da bir sivil toplum kuruluşunu desteklemektedir. Cisco’da, Türkiye’de Habitat ortaklığı ile bu eğitim ortamı oluşturulmakta ve uluslararası geçerliliği olan sertifika programları yapılmaktadır. Bu sertifikalar eğitim sürecinde başarılı olan kişilere verilmektedir.

Eğitimlerin içerikleri çevrimiçi olarak sağlanmaktadır. Ders kitabına gerek yoktur. Eğitimler 6 Nisan’da başlayacak olup, öğrencilerin ön bilgi ve ders içerisindeki peformansına göre 1-8 hafta sürecektir. Soru ve önerileriniz için sosyal medya hesaplarımdan veya buradaki formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Toplam kontenjan 15 kişi olup, eğitim ücretsiz olarak verilecektir.

ÖN BAŞVURU İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı